VZTAHY

To, čemu říkáme láska, je často ve skutečnosti jen egoismus a infantilita

Written by admin

Jsem ráda, že jsem konečně k tomu uvědomění dozrála: smyslem lásky není dosáhnout, aby se do nás ten druhý zamiloval. Jenomže lidé jsou obyčejně navyklí vydávat přání za skutečnost a svoje nedostatky zahalovat jakýmsi oparem romantična. Své chyby ukazovat pokud možno z té lepší stránky, jako cosi milého.

Jestliže si přejete, aby se vás ten druhý dotýkal, aby vás laskal, vzrušoval a tiskl, je to vášeň.

Jestliže si přejete, aby o vás ten druhý všemožně pečoval, aby řešil vaše problémy, nosil vám dárky a ve všem vás zabezpečil, je to infantilismus.

Jestliže si přejete, aby vás ten druhý šíleně miloval, aby bez vás nemohl žít, aby s vámi trávil veškerý svůj čas a všechno ostatní odsunul do pozadí, je to egoismus.

Jestliže si přejete co nejdříve přivést na svět dítě někoho konkrétního, je to biologie.

Jestliže si přejete, aby vám co nejdříve nabídl sňatek/aby souhlasila, že si vás vezme, je to touha předvést se – v krásných šatech/s dívkou, kterou chtěl každý – na fantastické svatbě

Jak objevit svou hodnotu, odhalit zdroje své vnitřní síly, přestat být obětí okolností a dovolit si žít šťastný život v proudu.>>>


Když milujete, nepřejete si nic. Prostě milujete.

Chodíte po bytě, čistíte si zuby, posíláte pracovní maily, kupujete chleba, pijete kávu, voláte mamince a zároveň milujete toho druhého. Ten může v tu dobu být kdekoli a s kýmkoli. Dokonce ani nemusí vědět, že ho milujete. Různé problémy dál zůstávají problémy, život jde dál jako obyčejně, ale vám je stejně pořád jaksi do úsměvu.

Jistě, je to zcela nepraktické, iracionální a podivné. Jenomže právě to je láska. Všechno ostatní jsou obyčejné lidské vášně.

Budovat můžete vztah, nikoli lásku. Bojovat můžete o život dítěte, o první místo v nějaké soutěži nebo za svoje práva, ale ne o lásku. Odpovědnost můžete očekávat a vyžadovat za slova, a činy, za poctivý přístup a jasnou řeč, ale ne za lásku. Láska nemá praktické výsledky. Je zkrátka třeba naučit se nazývat věci pravými jmény a věci pak samy zaujmou místa, která jim náleží.

Láska, to je prostě příjemné teplo kdesi uvnitř vašeho těla. Je to to nejlepší, co jsem kdy vůbec cítila.

Tamriko Sholi

About the author

admin

Leave a Comment