PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Test: vyberte si mandalu a zjistěte, jaký jste empat

Written by admin

I když se to může zdát zvláštní, empatie lze klasifikovat. Rozdělit na druh empatie. Všichni jsme se přece narodili s úžasným darem – cítit a vcítit se. Ale postupem času, v rodině, společnosti, životě, se míra empatie mění. Někdo ji intenzivně rozvíjí, někdo v sobě naopak vše živé potlačuje, což může vzbudit sympatie.

Každý z nás má jinou sadu empatických schopností. Ale k jakým empatickým schopnostem máte velký sklon – to zjistíte výběrem mandaly, která vás osloví nejvíce!

Test: vyberte si mandalu a zjistěte, jaký jste empat.

Mandala, kterou si vyberete, pomůže určit váš typ empatie a dá vám tipy, jak z tohoto speciálního dárku vytěžit maximum.

Pokud jste zvolili 1

Jste rostlinný empat?

Můžete cítit potřeby rostlin. Pravděpodobně děláte něco, co souvisí s přírodou. Rozumíte rostlinám lépe než kdokoli jiný a víte, která rostlina by měla kde růst. Vnímejte energii přírody na maximum.

Můžete se spojit se stromy a dokonce si od nich nechat poradit. Když sedíte pod stromy, začínáte chápat svůj vlastní život. Cítíte se mnohem lépe, když jste v přírodě mezi rostlinami.

Pokud jste zvolili 2

Jste zvířecí empat?

Jako zvířecí empat máte velké porozumění a lásku ke zvířatům. Pravděpodobně jste studoval fyziologii zvířat a děláte něco, co souvisí s péčí o zvířata. Zvažte práci veterináře, pokud jste o tom ještě neuvažovali. To vám pomůže maximálně využít váš dar.

Dokážete porozumět potřebám zvířat; trávíte s nimi spoustu času a snadno zjistíte, jestli s nimi něco není v pořádku a přesně víte, jak jim pomoci.

Pokud jste zvolili 3

Jste intuitivní empat:

Získáváte informace od lidí, aniž byste s nimi komunikovali. Jako intuitivní empat můžete snadno pochopit a přečíst hlavní záměry jiné osoby.

S touto dovedností byste se měli obklopit lidmi, kteří jsou jako vy. Je pro vás důležité posílit vlastní energetické pole, abyste nebyli vyčerpáni myšlenkami druhých.

Pokud jste zvolili 4

Jste emocionální empat?

Toto je jeden z nejběžnějších typů empatů. Jako emocionální empat přijímáte emoce od ostatních a cítíte se, jako by byly vaše vlastní. Jste šťastní, když jiný člověk zažívá radostné emoce, jste smutní ze smutku ostatních.

Je pro vás důležité rozlišovat své vlastní emoce od emocí jiných lidí. To vás ochrání před vyčerpáním a zároveň můžete pomoci svému okolí.

Pokud jste zvolili 5

Jste geomantický empat:

Geomantický empat nebo environmentální empat je někdo, kdo dokáže cítit energii konkrétního místa. Prostředí místa ve vás může vyvolat emoce, jako je radost, smutek a podobně. Jako environmentální empat vás přitahuje historie a geografie určitých míst.

Nejlepší způsob, jak se dobít, je trávit čas cestováním. Kácení stromů nebo ničení životního prostředí vás ovlivňuje. Pokud můžete, zapojte se do ekologických projektů. Harmonické prostředí je nezbytné, abyste mohli prožít den v klidu. Obecně máte tendenci zdobit svůj domov rostlinami a pro oblečení a nábytek si vybíráte přírodní barvy a materiály.

Pokud jste zvolili 6

Jste fyzický/lékařský empat:

Jako fyzický nebo lékařský empatik sbíráte energie těl jiných lidí. Jste obvykle léčitelé od Boha a lékařská praxe, tradiční nebo alternativní, je vaším povoláním.

Můžete se setkat se zdravotními problémy, když silně vnímáte bolestivé příznaky druhých lidí, přebíráte tak nějak na sebe cizí nemoci. Naučte se od toho abstrahovat a správně s tímto darem hospodařit. Možná by stálo za to kontaktovat odborníky. Naučte se léčit a pomůže vám to maximálně využít vaše schopnosti.

Být empatem není snadné. Ale pokud dokážete identifikovat svůj typ, můžete pomoci ostatním a také se posílit.

About the author

admin

Leave a Comment