PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Test. Vaše cíle a vaše zdroje.

Written by admin

Na obrázku vidíte nevelký výsek mořského krajiny, respektive kousek mořského dna. Máte – za prvé – obraz doplnit podrobnostmi, dokončit ho, a za druhé, zvláštní pozornost při tom věnovat truhle. Jak jste si jistě všimli, je otevřená, avšak prázdná. Naplňte ji obsahem, který vám přijde jako nejvhodnější a zároveň nejpřesněji vyjadřující vaše myšlenky.

Nevelký projekční test Mořské poklady vám pomůže ujasnit si své cíle a napoví vám, které zdroje v první řadě potřebujete.

Výsledky tohoto obrázkového testu budou materiálem k zamyšlení. Abyste však přesněji porozuměli svým cílům a pochopili svůj osobní potenciál, budete muset využít také další metody.

Klíč k testu

Testované osoby se zpravidla domnívají, že jejich cíl přímo souvisí s tím, co umístí do truhly. Ve skutečnosti však všechno, co namalují do truhly, vypovídá o zdrojích potřebných k dosažení jejich snu. Začněme však mořským dnem. Pokud jste na něm nakreslili spoustu ryb nebo jiných živých bytostí, hovoří to o tom, že váš cíl souvisí s jinými lidmi, možná sníte o velké, pevné lásce, nových přátelích nebo společenské činnosti. Je pro vás důležité vědět, že se těšíte podpoře a porozumění svých blízkých a přátel.


Jestliže jste na dno umístili hodně rostlin, patří váš cíl pravděpodobně do sféry duchovní. Celkově to znamená osobní růst a seberozvíjení, v jednotlivých konkrétních případech pak může jít o touhu něčemu se naučit, něco poznat, získat nějakou dovednost, zdokonalit už existující znalosti.

Jestliže jste na dno nakreslili hodně kamení, vypovídá to o materiální povaze vašeho snu. Sníte například o tom, že si něco koupíte nebo by vám velkou radost způsobilo pořízení nějaké konkrétní věci.

Pokud jste na obrázek přikreslili loď nebo člověka, který plave v moři, je to důkaz, že sníte o tom, že někam pojedete, uvidíte svět a získáte mnoho nových zážitků.

Obsah truhly představuje zdroje umožňující, aby se váš sen stal skutečností.

Jestliže jste truhlu naplnili penězi, lze snadno odhadnout, že to vypovídá o tom, že k realizaci své touhy byste potřebovali peníze, které buď nemáte, nebo jich máte málo.

Pokud jsou mezi penězi i drahé kameny, znamená to, že jste se dosud neodhodlali ani odhadnout, kolik peněz byste vlastně potřebovali.

Jestliže jste do truhly umístili a velmi pečlivě nakreslili různé drahocennosti, je to doklad, že byste měli být rozhodnější a jednat s větší sebedůvěrou – určitě byste tak dosáhli úspěchu.

Kdo do truhly nakreslil kostru, potřebuje nějaký čas, aby se vzpamatoval z nějakého nedávného zklamání. Po nějaké době však pochopí, že každá zkouška činí člověka silnějším a moudřejším.

About the author

admin

Leave a Comment