PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Test osobního života. Vyberte barvu, kterou máte nejraději, a podívejte se na výklad.

Written by admin

Modrá

Tito lidé bývají obvykle trpěliví, úporní a neuvěřitelně vytrvalí. Mávnout rukou nad nedodělanou prací s poukazem, že se to stejně nepodaří, není jejich styl. Metodicky, krok za krokem se budou přibližovat stanovenému cíli s vytrvalostí a úporností buldozeru. A to tak dlouho, dokud cíle nebude dosaženo. Díky těmto vlastnostem z nich bývají výteční profesionálové. Když slyší o «improvizaci» nebo «vystoupení spatra», začínají se ovšem mračit. Z jejich pohledu je život zdařilý, běží-li v něm všechno podle plánu. Tito milovníci stability se snaží držet se jednou provždy zavedeného pořádku věcí. Milují vytváření logických konstrukcí a schémat. Nesnášejí překvapení, novoty a jakékoli změny všeobecně. No a ty, kteří se odváží korigovat logické rámce jejich projektů, samozřejmě vůbec nemají v lásce.

Zelená

Zelená barva je pokládána za dočasnou, přechodnou volbu. Obvykle si ji vybírají lidé, kteří jsou v daný moment krajně nespokojeni se sebou a svým životem a touží svou situaci změnit k lepšímu. «Štěstí je někde tam, kde já nejsem, ale to znamená jen to, že tam brzy budu» – to je asi v kostce heslo, kterým se řídí. Hlavními vlastnostmi jsou zvídavost, odvaha a zájem o všechno nové. Milují změny a nové poznatky nasávají doslova jako houba. Jen velmi vzácně lidé vytrvají u své volby zelené barvy, obvykle když naleznou řešení své situace, přesune se jejich výběr k barvě jiné.

Oranžová

V zimě v létě, nezávisle na rozmarech počasí a módních trendech jsou tito lidé oblečeni do oranžového trička lídra. Jsou těmi pravými «Energizery», na rozdíl od baterií však vynikají ctižádostivostí a pragmatismem. Jsou šetrní a ambiciózní. Nejen že vědí, čeho chtějí dosáhnout, vědí také, jak. V zaměstnání dokážou zcela jasně a srozumitelně objasnit vedení svou nenahraditelnost. Velmi často jsou si zcela jisti, že existují pouze dva možné pohledy na věc – ten nesprávný a jejich vlastní. Jsou to silné osobnosti a nebezpeční konkurenti. Někdy to vypadá, že spolu s krví jim v žilách koluje soupeřivý duch.


Červená

Lidé, kteří mají v oblibě červenou, se dokážou jako nikdo jiný vcítit do pocitů jiných. Jejich schopnost soucitu je opravdu veliká. Snadno si představí sami sebe na místě jiného člověka, vžijí se do jeho emocí a umějí je s ním sdílet. Jsou laskaví a vnímaví a šťastni dokážou být pouze za předpokladu, že všechno je v pořádku nejen s nimi, ale také v jejich rodině, u příbuzných i přátel. Nemilují konflikty a snaží se jim vyhýbat. Dokážou velmi citlivě uhlazovat hrany a sbližovat protichůdná stanoviska. Občas dají přednost klidu a míru před pravdou. V devadesáti devíti případech ze sta právě oni ustupují jako první.

Žlutá

Žlutou obvykle volí osobnosti tvůrčí a originální. Nevyhovují jim prošlapané cesty, šablony a stereotypy. Všechno raději dělají po svém, přičemž snadno nacházejí neobvyklé postupy a řešení. Jsou to lidé originální, vybavení charismatem a osobitým půvabem. Milovníci žluté barvy poměrně často a snadno ztrácejí sebevládu a jejich nálady se střídají rychleji než předpovědi počasí. Jsou to vynikající řečníci, nemají problém s improvizací a rychlou reakcí na novou situaci. Jsou ochotni podělit se o každou novou myšlenku, která je napadne, se všemi, kdo po tom touží – ostatně – s těmi, kdo po tom netouží, rovněž.

About the author

admin

Leave a Comment