PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Test: Jaké jsou vaše priority

Written by admin
test-priority

Vyberte si západ slunce, který se vám líbí.

1. Stabilita a spolehlivost. Už dávno se nehoníte za romantickými sny. Vaše rozhodnutí jsou uvážená a pragmatická. Máloco vás může vyvést z míry, každou nepříjemnost berete jako úkol, který je třeba řešit a okamžitě začínáte promýšlet všechny možné varianty řešení. Málokdy býváte příliš smutný nebo příliš veselý, k životu máte klidný, zdravý poměr, někdy možná až příliš vážný. Blízcí lidé možná ne vždy zcela chápou váš chladný klid, zato je však málokdy rozhodí každodenní běžné problémy – vždyť spolu s nimi se jimi zabýváte i vy! Usilujete o stabilitu nejenom pro sebe, ale také pro své blízké, jejichž bezpečí a pohodlí jsou pro vás v životě na prvním místě.

2. Rodinné teplo. Tím nejdůležitějším pro vás je cítit lásku, dávat ji a přijímat. Ze všeho nejvíc máte rád milé večery v domácím pohodlí, s křížovkou, zajímavým filmem nebo nezávazným hovorem. Máte veliký strach ze samoty, bojíte se na ni i jenom pomyslet a veškeré své síly fyzické i duševní věnujte zachování rodinného krbu. Jakákoli domácí nepříjemnost vás dokáže vyřadit z pracovního procesu a je pro vás velmi těžké se v takovém případě vůbec soustředit. Hádka s blízkým člověkem vás zbaví klidu, jste roztržitý a mimo sebe. Mnohem víc radosti vám dělá nákup dárků pro členy rodiny než pro sebe.

3. Svoboda. Občas se vám velmi líbí být jenom sám se sebou a občas je to pro vás dokonce životně nezbytné. Co to je citová zdeptanost znáte dobře z vlastní zkušenosti. Obnovit síly vám pomáhá příroda, moře, hory. V naléhavém případě i dobrý film nebo oblíbená hudba. Nedokážete nic dělat jen napůl a opravdového, plného úsilí si také velmi považujete. Váš život se skládá ze vzestupů a období naplnění. Je pro vás velmi důležité vidět výsledky své práce a být si vědom, že to, co děláte, je důležité a nezbytné. Těžko vás někdo vykolejí, vydržíte hodně. Chvíle klidu, které věnujete sám sobě, jsou vám zdrojem síly a dobití energie.


4. Energie, nové dojmy a radost. Nepropasete žádnou možnost nových cest a prožití nových emocí. Vždycky máte přehled o posledních zprávách a novinkách v oblasti, kterou se zabýváte. Umíte žít přítomností a vážíte si každého dne. Zajímají vás lidé, které potkáváte cestou, stejně jako vy zajímáte je. Pro některé jste dokonce zářivou hvězdou. Na okolí vždycky působíte svěže, vesele, čile a aktivně. Nedovolíte si nebýt před lidmi ve formě, protože si velmi považujete vlastní reputace. Za nejlepší lék pokládáte kladné emoce. Vaše srdce je soucitné a jste vždycky ochoten pomoci.

5. Romantika a kapka vzrušení. Určitě vás nejde označit za materialistu. Jste chytrý a chápavý, zároveň však jste vybaven citlivou duší. Největší význam pro vás mají duchovní hodnoty. Monotónní práci nejste ochoten věnovat příliš času, o to více však úvahám, duchovním cvičením a poznávání, kdykoli se k tomu naskytne příležitost. Pokud k tomu kvůli nějakým okolnostem nemáte dost možností, cítíte se sklesle. Hlubokým úvahám jste ochoten věnovat každou volnou chviličku. Láska a dobro jsou pro vás vždycky na prvním místě. Častěji se řídíte srdcem než pragmatickou úvahou.

6. Svoboda rozhodování. Pro vás je velmi těžké přijmout nějaké omezení. Často máte na věc svůj názor a nemáte-li možnost své vidění uplatnit, nejste ve své kůži. Velikost, rozsah pro vás nejsou důležité, důležitá je možnost uplatnit vlastní přístup. Ve vztahu jste často tím, kdo vede – a to v jakémkoli vztahu. Je pro vás důležité mít jasnou představu, strategii, plán. Směřujete k vítězství a je pro vás těžké smířit se s porážkou.

About the author

admin

Leave a Comment