PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Test barev. Změří váš momentální emocionální stav.

Written by admin
test-barev

Max Lüscher (nar. 1923) je švýcarský psycholog a filosof, autor mnoha velmi oblíbených knih. Známým se stal svou psychosomatickou diagnostikou prováděnou na základě testu barev. Přednášel na universitách po celém světě, včetně České republiky.

Zvolte si dva barevné obdélníky z Lüscherova testu.

Návod k provedení testu:

Postupně si prohlédněte všechny obrázky a vyberte si dva:

První barva bude ta, která se vám v daný okamžik velmi líbí.

Druhá barva naopak je ta, která se vám právě v daný okamžik nezamlouvá.

Důležité! Nevybírejte barvy, které máte obecně v oblibě. Test zjišťuje váš emocionální stav v přítomné chvíli.

Psychologická interpretace vybraných barev z Lüscherova testu :

MODRÁ

Líbí se vámUsilujete o souhlas, důvěru, pochopení, soucit. Momentálně zakoušíte emocionální komfort, klid, laskavost, snění. Jste naladěni na komunikaci s přáteli.

Nelíbí se vám. Jste neklidní. Možná jste nedávno prošli rozpadem blízkého vztahu. Jste osamělí a bez nálady.

ZELENÁ

Líbí se vámVěříte si, jste dokonce sebejistí. Momentálně je vaše sebeúcta na vrcholu. Dokážete mnohé a snažíte se ovládnout rozhovor. Získat nad partnery v rozmluvě převahu. Možná však je to naopak způsob vaší psychologické obrany.

Nelíbí se vám. Jste frustrováni nedostatkem partnerovy pozornosti a úcty. Cítíte se ponížení, uražení, bez energie. Na odpor vám nezbyly síly.

ČERVENÁ

Líbí se vám. Momentálně jste emocionálně vzrušeni, máte pozvednutou náladu. Směřujete j cíli, k úspěchu. Útočíte a možná, že vyvíjíte zbytečný tlak. Jste energičtí, někdy až agresivní.

Nelíbí se vám. Jste stále podrážděni až předrážděni, v hlubokém stresu. Někdy jste doslova slabí až vysílení.

ŽLUTÁ

Líbí se vám. Vaše duše přetéká optimismem a srdce nutí bít rychleji. Jste uvolnění, plní snů o úspěchu. Jste připraveni na změny, na úplné zbavení se vztahu nebo povinnosti.

Nelíbí se vám. Jste zklamáni až k zoufalství. Jste nedůvěřiví a podezřívaví. Zmítáte se, váš emocionální stav je nestabilní, hned nahoru, hned prudce dolů.

FIALOVÁ

Líbí se vám. Flirtujete napravo nalevo, snažíte se navázat alespoň nějakou tu erotickou známost. Snažíte se zalíbit, získat nějakou přízeň, nebo aspoň kompliment. Nálada vyrovnaná, ne však spokojená.

Nelíbí se vám. Snažíte se být nenápadní a skrýt se před nevítanou pozorností. Skromnost, ovládané city i chování vás právě v tuto chvíli charakterizují.

HNĚDÁ

Líbí se vám. Jste unaveni, toužíte po odpočinku a emocionální stabilitě. Jste psychicky unavení a hladovíte po vztahu, který by vám byl oporou. Podvědomě se něčeho obáváte a necítíte se v bezpečí. Postrádáte citové uspokojení.

Nelíbí se vámJste jako napnutá struna. Popíráte vlastní emocionální a fyzické potřeby. Všemožně sami sebe omezujete, abyste se vyhnuli slabosti.

ČERNÁ

Líbí se vám. Negativita, nepřijetí, odmítání spokojenosti a agrese zaplňují vaše vědomí i tělo. Jste nepřátelsky naladěni a můžete každou chvíli zuřivě vybuchnout. Máte blízko ke zničení sebe sama nebo svého vztahu.

Nelíbí se vám. Zvnějšku jste klidní a sebejistí. Pouze jste však zatlačili agresi hluboko dovnitř a najeli na koleje popírání a sebebičování.

ŠEDIVÁ

Líbí se vám. Hledáte rameno, o které byste se mohli opřít. Rádi byste se schovali přede vším, co vás v životě zaplavilo a získali emocionální klid a azyl. Ukrýváte své skutečné city pod maskou ledové lhostejnosti a nezúčastněnosti.

Nelíbí se vám. Jste proaktivní jako nikdy, plně ve smyslu „tady a teď“. Jste přiměřeně společenští, veselí a vynalézaví. Máte svůj cíl a klidnou jistotu pokud jde o příští den. Získali jste cíl.

About the author

admin

Leave a Comment