PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Psychologický test MODRÝ PTÁK

Written by admin

Modrý pták, který vám vletěl do pokoje, působí jako symbol štěstí, z ničeho nic však změní barvu a vy propadáte obavám, že štěstí nebude mít dlouhého trvání. Vaše reakce na situaci dokládá, jak reagujete na těžkosti a neurčitost ve skutečném životě.

1. Ti, kdo řekli, že pták získal černou barvu, se na život dívají pesimisticky.

Máte sklon domnívat se, že když už se situace zhoršila, víckrát se k normálu nevrátí? Možná byste měli uvažovat takto: když je všechno tak špatné, horší už to nejspíš nebude. Nezapomeňte, že po každém dešti vyjde slunce a po každé noci přichází ráno.

2. Kdo se domnívá, že pták je opět modrý, jsou praktičtí optimisté.

Věříte, že život je směsí dobrého a špatného a s touto skutečností nemá smysl bojovat. Nepříjemnosti berete s klidem a necháváte věci jít svou cestou bez zbytečných obav a stresu. Tento váš postoj vám umožňuje šťastně se přenést přes vlny smůly a nezdarů a nedávat se jimi unést.

3. Kdo se domnívá, že pták zbělal, se pod tlakem chová klidně a s rozhodností.

Neztrácíte čas zmatky a váháním i když věci spějí ke krizi. Je-li situace už doopravdy zlá, je vám jasné, že je lepší v pravý čas opustit dosavadní postup a hledat novou cestu k cíli, než se dostat do nikomu nepotřebného maléru. Tento přístup vyvolává dojem, že všechno se děje zcela přirozeně a podle vašeho.

4. Kdo věří, že pták bude nakonec zlatý, je v pravém slova smyslu «neohrožený».

Nevíte, co je to tíseň. Každá krize je pro vás příznivá možnost. Mohli bychom vás přirovnat k Napoleonovi, který prohlásil: „Nemožné – takové slovo ve francouzštině není“. Buďte však opatrní a nedovolte své bezmezné sebejistotě, aby vás zcela ovládla. Hranice mezi neohrožeností a nesoudností je velice tenká.

About the author

admin

Leave a Comment