PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Magie a síla minerálů

Written by admin
mineraly

Od dávných dob je známo spojení člověka s přírodou a s kameny jako s její neoddělitelnou součástí. Kameny a minerály nejsou jenom udivujícími přírodními dary a materiálem vhodným ke zdobení. Mají různé vlastnosti. Lidé vždycky měli ve velké vážnosti mohutné a tajuplné síly vzácných kamenů. Přisuzovali jim kouzelné i léčebné účinky. Síla kamene působí na člověka jako na celek i na jeho jednotlivé orgány zvlášť. Správně zvolený kámen může pomoci zbavit se celé řady neduhů. Každý má vlastnosti typické pouze pro něj a je člověku určitou ochranou.

Diamant – dokáže akumulovat mohutný a čistý proud energie. Nošení tohoto kamene napomáhá posílení intelektuálních schopností. Svým nositelům dodává rozhodnosti. Pamatujte však na to, že jste-li plni chmurných myšlenek, může diamant vaši depresi posílit.

Perla – vládne uklidňujícími léčebnými účinky, pomáhá při řadě onemocnění, která jsou důsledkem stresu. Působí jako celkově podpůrný prostředek. Všeobecně je perla pokládána za symbol těhotných žen a je svého druhu talismanem.

Smaragd – umí zlepšit paměť, přináší harmonii do vztahů, posiluje intuici. Smaragd je pokládán za kámen moudrosti a také symbol lásky a věrnosti. Prsten se smaragdem je nejlepší nosit na malíčku nebo prsteníčku.

Korál – Růžové korály mají uklidňující účinek. Červené dodávají sílu a energii. Korály pomáhají zbavit se záporných emocí.

Rubín – je pokládán za kámen Slunce. Pomůže zbavit se deprese, dodává sílu, dobře stimuluje imunitu. Je to kámen zbavující špatných návyků a dodávající svému majiteli jistotu a odvahu.

Safír – pomáhá duchovnímu růstu, nastoluje vztahovou harmonii.


Akvamarin – snižuje nervové napětí a neklid. Zvyšuje intuici a pomáhá získat harmonii.

Avanturin – v Tibetu byla avanturinu připisována schopnost otevírat tak zvané „třetí oko“ a rozvíjet představivost.

Ametyst – dokáže zbavit nespavosti, bolestí hlavy a nervové podrážděnosti. Krom toho tento kámen zlepšuje paměť, pomáhá se soustředit a posiluje intuici.

Achát – napomáhá získání duševní rovnováhy a sebejistoty.

Tyrkys – pomáhá překonat váhavost a nabýt souladu s okolím. Kámen není doporučován starším lidem.

Granát – zlepšuje paměť, vybavuje soucitem a trpělivostí.

Měsíční kámen (perleťový živec, adulár) – zklidňuje, očišťuje organismus, pomáhá vypořádat se s následky přejídání. Je ochranným talismanem těhotných.

Obsidián – pomáhá snižovat stres, zbavuje depresí, chrání před vlivy negativní energie. Pomáhá majiteli najít své životní poslání.

Opál – S opálem je třeba zacházet velmi opatrně, neboť dokáže vyplýtvat vaši energii.

Onyx – kámen vládnoucí obrovskou energií. Je užitečný sportovcům a také těm, kdo musejí snášet značné fyzické zátěže.

Topaz – uklidňuje nervy, obnovuje ztracenou sílu, snižuje napětí. Topaz vnuká sebejistotu, rozvíjí tvůrčí schopnosti a pomáhá zbavit se záporných myšlenek.


Jantar – má velmi silný uklidňující účinek, proto se nedoporučuje nosit ho stále. Krom jiného byl odedávna používán jako ochranný prostředek proti zlým silám.

Jaspis – vládne mohutnou energií. Pozvedá ducha.

Hematit – dodá sebejistotu, rozvíjí tvůrčí schopnosti, odstraňuje neklid, pomáhá nabýt moudrosti. Chrání před energetickými upíry.

Horský křišťál (čirá odrůda křemene) – zlepšuje paměť, obnovuje duševní rovnováhu, napomáhá duchovnímu rozvoji. Toho, kdo ho bude nosit, ukázní. Má se za to, že růžový křišťál posiluje reprodukční schopnosti a posiluje plodnost.

Křemen – kdo má doma křemen, cítí se v bezpečí, cítí pokoj a smířenost.

Lazurit – uklidňuje, pomáhá čelit stresu, dodává životní energii a přináší svému majiteli úspěch.

Malachit – pomáhá obnovit fyzické i duševní síly při vyčerpání. Tento minerál člověku pomáhá najít sám sebe, přináší rozkvět a rozvíjí tvůrčí schopnosti.

Nefrit – je nositelem kladné energie. Má uklidňující účinek na nervovou soustavu, prodlužuje život. Zelený nefrit dokáže urovnávat vztahy a smiřovat. Žlutý dodává sílu. Šedý nefrit učí trpělivosti a napomáhá zachování duševní rovnováhy.

Chryzopras – zbavuje nespavosti, příznivě ovlivňuje plodnost. Chryzopras posiluje intelektuální schopnosti, pomáhá objevovat talenty.

Citrin – ovlivňuje rozvoj intelektuálních schopností, pomáhá jasnému vyjádření myšlenek.

About the author

admin

Leave a Comment