PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Který vchod ve vás budí největší obavy? Ojedinělý test podvědomí.

Written by admin

Americký mýtolog, spisovatel a přednášející na Columbijské universitě Joseph Campbell (1904–1987) napsal: «Jeskyně, do níž se bojíte vejít, ukrývá poklad, který hledáte». Na webu porquenosemeocurrio.net můžeme také najít Campbellovo tvrzení, že aby byl člověk šťastný, musí se zbavit strachu a jít za svým ideálem.

Psycholog Clifford Lazarus k tomu říká, že si sami podvědomě vytváříme zábrany, které nám nedovolují jít vpřed. Domnívá se stejně jako Campbell, že člověk musí čelit svým obavám, pokud chce dosáhnout výšin, po kterých touží.

Vypracoval k tomu tento test. Podívejte se pozorně na zobrazené vchody a vstupy. Vyberte ten, který vám vnuká nejvíc strachu a přečtěte si, co to znamená.

Vchod číslo 1

Polekal vás tento obrázek? Znamená to, že jste silný a chytrý člověk.

Stejně tak vás tato volba charakterizuje jako člověka uzavřeného. Čas od času se ohradíte před vnějším světem a nepustíte k sobě ani své nejbližší.

Jste člověk náročný, který si vystačí sám se sebou. Snažíte se nicméně vést alespoň poněkud otevřenější život, více nasycený emocemi, a usilujete také o bohatší styky s lidmi.

Vchod číslo 2

Leká vás tento suterén či sklep? Nejspíš jste v poslední době utrpěli více nezdarů, potkaly vás četné nepříjemnosti a trpěli jste.

Schodiště tu symbolizuje odchod ze života a spadané listí změny životních fází. Znamená to, že myšlenkově jste stále v minulosti.

Trpíte vnitřní obavou, že neštěstí a problémy vás budou stále pronásledovat. Ve skutečnosti však jste to vy, kdo je dosud nebyl schopen odložit a stále je nosí s sebou. Nechte minulost jít, zbavte se křivd a negativity. Začněte myslet na něco kladného.

Vchod číslo 3

Strach z tohoto obrazu je příznakem, že hledáte duševní pohodu. Bojíte se samoty. Bojíte se, že vás v životě nikdo nepotřebuje.

Na druhé straně, pokud vás polekala právě tato jeskyně, je to důkaz, že vnitřně se cítíte být člověkem na svém místě a víte, že jdete po správné cestě. Krom toho tato volba naznačuje, že hledáte lásku. Postrádáte nejspíš něčí důvěrnou blízkost a péči.

Vchod číslo 4

Pokud vás polekaly dveře do téhle chatrče, je to dobré znamení. Jste přeplněni láskou a něžností a pociťujete potřebu s někým je sdílet.

Kvůli svým blízkým jste odhodláni podstoupit mnohé. Zneklidňuje vás ale finanční situace.

Abyste dosáhli toho, co si přejete, musíte ujít dlouhou cestu a zapracovat na svém myšlení. Pamatujte: s chutí do toho a půl je hotovo!


Vchod číslo 5

Pokud vás leká tento obrázek, je pro vás pravděpodobně těžké se v životě otevřít, projevit se.

Zamotali jste se sami v sobě, je pro vás obtížné vyjádřit vlastní city a myšlenky a také neobyčejně těžce hledáte důvěru k lidem.

Máte sklon hromadit své city v sobě. Naučte se o nich mluvit, naučte se o ně dělit a bude se vám žít mnohem snáz.

Vchod číslo 6

Modrá barva je barvou nebe a moře. Je také symbolem stability.

Jste velmi pracovití a vždycky dosáhnete toho, o co jste usilovali. Kladete si zcela konkrétní, velmi těžce dostupné cíle a urputně a vší silou na nich pracujete.

Jste tvůrčí, chytrý člověk a dokážete vyřešit každý problém. Do všeho jdete naplno a někdy zapomínáte na to, že umět se uvolnit a odpočinout si je stejně důležité jako poctivě a usilovně pracovat.

About the author

admin

Leave a Comment