PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Je prostě nádherná! 9 filmů se stylovými hrdinkami.

Written by admin

je-proste-nadherna

Styl není pouhý vnější vzhled, patří k němu i vnitřní stav duše. Hrdinky těchto filmů nejen vypadají nádherně ale jsou si samy sebou dokonale jisté. Muži se zamilovávají do jejich úsměvů, ženy oceňují jejich elegantní oděv. Vybrali jsme pár filmů, jejichž hrdinky se vyznají v módě a kráse.

Ledové království

21

Kromě jiných kvalit se tento kreslený film vyznačuje ještě jednou, velmi výraznou. Jsou to nádherné šaty Anny a Elsy. Světlovlasá Elsa vytváří šaty z blýskavých pajetek pomocí kouzel, šatník zrzavé Anny se vyznačuje sytými barvami a hravými vzory. Škoda, že si člověk taky nedokáže vykouzlit takovou krásu…

Báječný svět shopaholiků

22

Nehodnoťme film jako takový a zaměřme se na oblečení Isly Fisher v roli hlavní hrdinky. Konstatujeme, že má bezchybný vkus a obléknout se prostě umí. Navíc své šaty také umí nosit, což rozhodně není každému dáno. Pár dějových komplikací jako totální zadlužení a ztráta zaměstnání je oslazeno setkáním s Ním. Co bychom mohli chtít víc? A – pravda, musíme sehnat šálu přesně toho jistého zeleného odstínu… ale to počká až po filmu.

Švadlena

23

Hvězdou tohoto australského filmu, který se setkal s dost protikladnými hodnoceními, je úžasná Kate Winsletová. Spojení více žánrů, vskutku nezvyklé prostředí, v němž se děj odehrává a poněkud vyšinutě působící postavy příběhu zaručují, že se nebudete nudit. Kate Winsletová je krásná, podává strhující výkon a celým filmem kráčí oděna v neuvěřitelné kreace doplňované nepřehlédnutelnými klobouky. Zajímavá a inspirující podívaná.

Ďábel nosí Pradu

24

Příběh půvabné Popelky s tváří Anne Hathawayové, utlačované zlou macechou Maryl Streepovou. Každý záběr tohoto proslulého amerického filmu z roku 2006 je doslova prosáklý elegancí, vkusem, módou . Jestliže zpočátku musíme obdivovat „tu zlou“ pro její zcela přirozeně působící eleganci, v průběhu děje narůstá náš obdiv k „té hodné“, která se vedle svého velkého, obdivovaného i nenáviděného vzoru určitě neztratila. Móda stárne, modely přestávají být atraktivní, avšak pro excelentní výkon Maryl Streepové můžeme film vidět klidně i víckrát.

Coco Chanel

25

Světoznámá tvůrkyně ženské módy prošla docela tvrdou cestou, než se jí stala. Právě o ní vypráví tento film. Audrey Tatou ve filmu sluší jak lehké, vyloženě ženské šaty, tak černý pánský oblek včetně bílé vesty a košile s mohutnými manžetami.

Angelika

26

Pokud znáte původní filmy o Angelice od režiséra Bernarda Borderieho z 60. let minulého století, nebude pro vás nejspíš snadné soustředit se u tohoto pokusu o nové ztvárnění půvabné hrdinky pouze na výpravu, především na její „oděvní“ část. Budete potřebovat notnou dávku milosrdenství k hrdinům i režii. Nicméně alespoň srovnání kostýmů může dodat nové Angelice na zajímavosti. Ne že by z něj vyšla vítězně, ale zajímavé určitě je.

20 ans d´écart

27

Opět jednou prostředí módy, bezchybného vkusu jako základní podmínky existence a stylu s velkým S. Zatímco hlavní hrdinka je dámou s železnou pověstí nepřístupné tvrze, dvacetiletý mladík, který pro ni ztratí hlavu, je téměř dokonalý zelenáč. Stát se může všechno. Zvláště, když je to stylově oblečeno a zasazeno do patřičně elegantního prostředí.

Titanic

28

Tato velkolepá americká lovestory zasazená do kulis tragické katastrofy nepotřebuje představovat. Jedenáct Oskarů, Zlatý Glóbus a další ocenění, do omrzení znějící slavná melodie, druhé místo v absolutním pořadí pokud jde o čistý zisk z filmu. Fantastická výprava, obsazení, trikové scény, kaskády, na ničem se nešetřilo a výsledek se rozhodně finančně více než bohatě vyplatil. Vizuální stránka je také nejsilnější stránkou tohoto typicky amerického veledíla z roku 1997. Zkusme se teď zaměřit na módu, především na toalety mladé Rose, ztělesněné Kate Winsletovou. Je to krásná přehlídka a nový, zajímavý pohled. Móda roku 1912 v tom nejskvělejším podání… není to úžasné?

Deník princezny 2: Královské povinnosti

29

Podobný film, báječně se hodící k deštivému podzimnímu počasí, kdy si v sobotním odpoledni natáhneme tlusté ponožky a umístíme se pod pléd na gauči, abychom si trochu romaticky zasnili nebo se jen tak pobavili, prostě nemůže nenabídnout celou přehlídku kouzelných šatiček, kostýmků, společenských, slavnostních, nočních i jiných úborů. Navrch přidejme sympatickou pohlednou tvář Anne Hathawayové a zjistíme, že to není zas taková otrava.

About the author

admin

Leave a Comment