PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Jak stárnou různá znamení zvěrokruhu

Written by admin
jak-starnou

Každé znamení má různé charakterové rysy, své silné i slabé stránky. Proto i postupující věk se u zrozenců různých znamení zvěrokruhu projevuje různě. Na někoho dokonce nepůsobí nijak.

Samozřejmě tu nebudeme počítat vrásky nebo šedé vlasy. Budeme spíše hovořit o vztahu zástupců různých znamení k podzimu života. Každé znamení je jiné, musejí být tedy různí i v této věci…

Někteří se s projevy věku smiřují snadno a stávají se z nich milé babičky a dědečkové, jiní proti stáří zuřivě bojují s nasazením veškerého arzenálu kosmetických prostředků a triků plastické chirurgie, další mají za to, že svůj vzhled omladí mladou módou, bez ohledu na směšnost a realitu a jsou i takoví, kteří zestárnou dávno před tím, než jejich věk dosáhne skutečně zralé výše…

BERAN

Beran

Svých let si raději nevšímá. Žije přítomnou chvílí a snaží se věřit, že zítřek vůbec nenastane. Čilý duch mu pomáhá zachovat si mladickou energii až do stáří. Možná, že v šedesáti už si nenavlékne motorkářskou bundu, jeho vášeň pro motorky však zůstane plná stejné zuřivé energie jako před čtyřiceti lety.

BYK

Býk

Býci se rádi dobře najedí. Někdy až příliš dobře. S postupujícím věkem proto obvykle nabírají nemalý objem. S léty se tvrdohlavý Býk stává ještě méně pružným v každém ohledu: jak psychicky, tak fyzicky. Je však od přírody velmi zdatný, proto nehledě na nemoci žije velmi dlouho.

BLIZENCI

Blíženci

Blíženci si v mládí vytknou cíl a jdou za ním vpřed, aniž by se hodlali dát jakkoli omezovat léty. Nemá smysl doufat, že Blíženec přijde dřív z práce domů. Ani ve starším věku Blíženec nebude odpočívat u domácího krbu. Jeho kariéra pokračuje až do penze. Mají-li možnost, jdou Blíženci kariérně nahoru i v důchodovém věku.

rak

Raci

LEV

Raci jsou dvojího druhu: jedni nikdy nedospějí a druzí se na stará kolena rádi starají o všechny kolem. Stejně jako Lev, také Rak si přeje, aby okolí respektovalo jeho „ctihodné šediny“. Z Raků bývají skvělí „klasičtí“ dědečkové a babičky, takoví, jaké si přeje mít většina dětí.


Lvi

Svým založením jsou Lvi rozvážní a shovívaví, což se léty stále prohlubuje. K stáru jsou to už mohutná, klidná, vznešená a tukem lehce obrostlá stvoření. Stále více touží po všeobecné úctě, autoritě a snad i klanění. Chtějí být napodobovaným vzorem, proto usilují o co možná nejdřívější dosažení životních cílů a solidního postavení.

panna

Panna

Panny většinou s věkem zaujímají k okolnímu světu stále negativnější postoj, zejména pokud se jim vymkne z rukou jejich přirozený sklon ke zbytečné kritičnosti. Rády se udržují v dobré formě a při dobrém zdraví, neustále pracují na zlepšení svého mozkového výkonu. Proto stáří většinou vítají jako dobře udržované dámy a džentlmeni, sice poněkud přísní, ale stále výkonní.

vahy

Váhy

Váhám velmi leží na srdci vlastní zevnějšek, uchýlí se proto k jakýmkoli opatřením, jen aby co nejdéle zabránily objevení jakýchkoli vrásek nebo přebytečných kilogramů. Zpravidla se jim to daří. Ještě v osmdesáti jsou Váhy schopné tvrdit, že jim ještě nebylo čtyřicet.

STIR

Štír

strelec

K stáru se Štír stává důstojným a vznešeným. Líbí se mu smýšlet o sobě jako o filosofovi, který za léta nasbíral dost moudrosti – většinou to tak také opravdu je. Bohužel však velmi často starší Štíři přehnaně až umanutě lpějí na vlastních myšlenkách a přesvědčeních, která občas ostatním přímo vnucují.


Střelec

Střelci ve shodě s Berany prostě na stáří nechtějí myslet. Někdy natolik, že se jim to změní v jakousi nutkavou ideu. Začínají na lidi dotírat otázkou, kolik jim hádají let a doufají přitom v pár užaslých komplimentů. Je třeba říci, že jsou to komplimenty většinou podložené, protože Střelec, přestože obvykle odmítá na sebe nějak pečlivě dbát, obvykle si uchovává půvab a sexappeal do vysokého stáří.

kozoroh

Kozoroh

Kozoroh je znamením, které je nejvíce asociováno s časem. Tomuto znamení panuje Saturn. A to je planeta za čas tak říkajíc zodpovědná. Co však je zajímavé, pro Kozorohy samotné čas jako by plynul opačným směrem. Kozoroh se narodí jako takový malý stařeček, příliš vážný na svůj věk, zodpovědný a moudrý. A jak dospívá a stárne, začíná se v jeho povaze projevovat stále více dětinství. Ve stáří jsou Kozorozi úplné děti.

vodnar

Vodnář

Také Vodnáře ovlivňuje Saturn poměrně silně, proto bývají v dětství stejně jako Kozoroh neúměrně vážní, někdy skutečně příliš. S léty se pak z Vodnáře stává stále větší výstředník, přestává ho zajímat, co si o něm bude myslet okolí, a tak je schopen ještě v osmdesáti nosit značně vyzývavé oblečení a chovat se, jak se mu zachce.

RYBY

Ryby

Na rozdíl od všech ostatních znamení zvěrokruhu mají Ryby ze stáří panickou hrůzu. Ani ne tolik pokud jde o jejich zevnějšek, jako spíš s myšlenkou na to, kolik toho ještě nestihly udělat, prožít a vyplnit! Právě proto Ryby tak rády hodnotí jednotlivé etapy svého života, bilancují a počítají úspory. Je v tom jistý paradox, vždyť čím méně by se zneklidňovaly plynutím času, tím déle by Ryby žily (a více toho stihly) … nic tak nezkracuje život, jako věčný nepokoj.

Obrázky: Olga Gromová

About the author

admin

Leave a Comment