PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Jak dospívají jednotlivá znamení horoskopu

Written by admin
jak-dospivaji-znameni

Když člověk dospěje, často si při vzpomínce na sebe sama v mladším věku říká: „Byl jsem tehdy pořádně naivní!“ Někdy se dokonce stydí přečíst si vlastní deník z té doby. To všechno však patří do naší zkušenosti. Bez toho, jací jsme byli tehdy, bychom nebyli takoví, jací jsme dnes. A kým budeme za pár let? Nad tím obvykle moc často nepřemýšlíme. Nejspíš proto, že ohlédnutí do minulosti člověku připadá o něco snazší, než odhadování budoucího vývoje. Tento horoskop vám snad pomůže vybavit si, jací jste bývali a morálně se připravit na to, kým budete v budoucnu…

Kozoroh

V letech dospívání jsou Kozorozi velmi přísní a nesmiřitelní k sobě i k jiným. Jejich okolí jim stále připadá nějak povrchní, bez hlubšího vnitřního světa, zatímco v nich samých se rozvíjejí světy a probíhají bitvy děsivější než motivy Hieronyma Bosche nebo Vrubelovi démoni. V celém světě kolem sebe nachází mladý Kozoroh potvrzení tragiky a osudovosti. Jak ale roste a sílí, zjišťuje, že tragika o osudovost se dávají na ústup a na jejich místo přicházejí realismus, zdravá uvážlivost a pevná opora vlastních čtyř nohou. Nicméně mnozí lidé kolem něho mu i nadále mohou připadat jako lidé prázdní a povrchní.

Vodnář

Mladý Vodnář je častokrát neseriózní. S intelektem je zpravidla vše v pořádku, avšak Vodnář se vrhá hned sem, hned tam, chytí ho tohle a hned zas támhleto… Bývá velmi emotivní, slibuje a sliby neplní, něco hlásá a dělá něco úplně opačného. Zkrátka a dobře, s mladým Vodnářem to docela mává. S postupujícím věkem se však pomalu vracejí pozapomenutá zodpovědnost a vyváženost a na Vodnáře bude dokonce i spolehnutí. Zvláště, pokud bude mít potomky…

Ryby

Pro rybí potěr je neobyčejně těžké vyznat se v tom oceánu citů a pocitů, do kterého je život hodil. Proto v něm plavou, šplouchají a mrskají se, jak mohou. Až do doby, kdy se díky uplynulému času přeci jen v tom všem začínají trochu orientovat. Zpočátku tedy poněkud záhadná duše s nelogickým jednáním může dospět v urostlého jesetera, trochu tajuplnou osobnost, která přesně ví, co kam patří. A dokonce dokáže pomoci i ostatním vyznat se v jejich vlastním oceánu.

Beran

Mladý Beran, to je tedy něco! Dalo by se říci, že pánbu mu při zrození dal do rukou petardy a krabičku sirek, ale už mu neřekl, jak se s tím zachází. Proto se některým zvláště talentovaným podaří dát z petard dohromady bombu a nechat ji pořádně bouchnout. Je to velká legrace (pro Berana). Pokud někdo přežije. Pro přeživší to v žádném případě taková legrace není, pokud samozřejmě sami nejsou rovněž Berani. Shrnuto a podtrženo, Berani jsou drsní chuligáni – a jací! Věk však samozřejmě vykoná své. Záhy svou nebezpečnou výbušnost dokážou s úspěchem uplatnit v nějaké profesi, přičem strhujícím způsobem inspirují kolegy k nějakému neuvěřitelnému projektu, nebo dají dohromady partu lidí na pořádné rožnění někde na salaši. Celkově se však jejich podstata nemění. Změní se jen amplituda.


Býk

Býci jsou v mládí obvykle veselí, podnětní, mají rádi kamarády a hlučnou společnost, mejdany a zábavy. Jsou také výbušní, ale méně nebezpeční než Berani. I v nich však plápolá jistý ohýnek, jakkoli plamen nešlehá tak vysoko. S věkem jsou stále více cílevědomí, stále více houževnatí a úporní. Ohýnek v nich neuhasíná, avšak působí pouze uvnitř a okolí si ho na první pohled nemusí vůbec všimnout. Býkům je však srdečně jedno, co si myslí okolí, protože i bez něj dobře vědí, co chtějí od života a obvykle toho také dosáhnou: vydělají peníze, udělají kariéru, postaví dům nebo si koupí byt, vychovají syna, dceru nebo rovnou trojčata, létají do Karibiku, sázejí tam palmy…

Blíženci

Blíženci jsou prchavé víly a elfové, a to v každém věku. Jestliže však v dětství jsou to skutečné nevinné Makové panenky, později se z nich stávají opravdové Lucie, schopné být postrachem ne jen jedné jediné ulice! Máme-li to objektivně shrnout, musíme konstatovat, že Blíženci jsou pro zeměkouli nebezpečím v jakémkoli věku. V tom mladém pro svou neovladatelnost, v tom zralejším pro mazanost a obratnost.

Rak

Ne každý Rak v mládí najde sám sebe. A to se velmi silně odráží na jeho sebevědomí, vnitřní jistotě a rozhodnosti. Co si tedy Rak s postupujícím věkem počne? Správně,teprve sebevíru získává, přidává na rozhodnosti a sebevědomí. Neděje se to však naráz, ale postupně. Někdy až do konce života. Od dětství mají pro Raky velikou důležitost domov a rodina. Pravděpodobné jsou dvě varianty vývoje událostí. Jestliže Rak zůstane v rodičovském domě, potom jak bude narůstat jeho rozhodnost a samostatnost, může docházet k určitým nepříliš velkým těžkostem. Jestliže však Rak opustí rodné hnízdo časně, záhy nabude sil, obratnosti a jistoty a je schopen vyřešit každý svůj problém.

Lev

Rozdíl mezi Lvíčetem a dospělým Lvem spočívá v tom, že Lvíče už má ambice dospělého, avšak nemá zatím životní zkušenosti, aby je dokázalo naplnit. Zato Lev už má dokonalý přehled o slabých místech okolí, která je třeba využít a zmáčknout, ví s jistotou jak se zaskvět před veřejností, aby bylo okamžitě všem bez výjimky jasné, kdo že je králem na tomhle bále. Lvíče se tedy učí překonávat vnitřní komplexy a Lev se učí harmonickým vztahům s okolím. I když skutečnost je nejčastěji taková, že to vlastně okolí se učí harmonickým vztahům se Lvem, protože toho něco takového obvykle ani nenapadne…


Panna

Už mladé Panny mají od dětství vřelý vztah k pořádku. Obvykle není třeba jim desetkrát opakovat: „Ukliď si v pokoji“. To spíš Panny povzbuzují k úklidu rodiče, pakliže jim připadají poněkud leniví… S postupujícím věkem Panna nejenom dále uspořádává věci kolem sebe, ale také do znalostí a dovedností uložených ve svém mozku vnáší pořádek a řád. Projevuje se to odpovídajícím vnímáním světa člověkem vyhraněné specializace, který jen užasle zírá na ty „zmatené a chaotické lidi, kteří bůhví proč pořád běhají sem a a tam“.

Váhy

V choulostivém věku dospívání působí svému okolí spoustu problémů mnozí, na Váhy však nikdo nemá. Váhy jsou totiž od dětství přesvědčeny, že všechno vědí nejlíp. Ne že by to okolí sdělovaly přímo; dávají to znát v náznacích. Ostatní se sami mají dovtípit, že ve srovnání s Váhami nejsou než zrnko písku nebo prach na cestě. Ve zvlášť kritických chvílích může tvrdohlavost Vah soupeřit s tvrdohlavostí Býka nebo Kozoroha a zhoubnost se zhoubností Štíra. Oproti Štírovi jsou Váhy méně zlé, zato však desetkrát víc náladové. A věkem se všechny výše uvedené vlastnosti jenom prohlubují. Ani léty nabytá rozvážnost je neoslabuje, dodává jim jen jemnější formu. Váhy dokážou virtuózně manipulovat okolím, aniž by si toho okolí povšimlo. 

Štír

Toto stvoření vybavené ocáskem v dětství netuší, kam se uchýlit před svým vlastním jedem a co si s ním vlastně počít. Štíři si v dětském věku obvykle nijak silně neuvědomují, co se s nimi děje (vždyť v tomhle věku si to uvědomuje málokdo), jsou tedy pouhým vodičem oné síly, která chce přes ně uniknout ven. Obvykle to není síla příliš laskavá. Zejména v pubertě, spojená se Štírovými záchvaty maximalismu a sebevražednými náladami. Později však, pokud se náhodou nestane obětí jednoho ze svých sebevražedných nápadů, si Štír začíná víc a víc uvědomovat sám sebe a stále méně podléhá provokacím vlastního jedu. Dokáže ho proměňovat v cosi trvanlivějšího, lepšího, světlejšího. Tehdy se do té doby nezvladatelná síla mění ve vnitřní podstatu, v pilíř. Štíři samozřejmě mohou být různí. Ale vyhněme se skličujícím případům.

Střelec

Stejně jako všichni, i Střelec v mladém věku ze všeho nejvíc usilovně hledá sám sebe. Často jeho hledání nachází výraz v různých potrhlých nápadech typu „naučit se dokonale čínsky“, „stát se nejlepším rockovým kytaristou světa“ nebo v nepřetržitém hraní počítačových her s minimální přestávkou na jídlo a pár hodinami spánku. S věkem se Střelec trochu vzpamatuje. Ale nijak zvlášť. Jeho zájmy obvykle i nadále nepřesahují vlastní milovanou osobu, jen jedny hračky nahradí jiné: auta, ženy nebo muži, kvalitní alkohol, cestování… Jistěže se snaží ze všech sil, ale co naděláš – Střelec je Střelec!

About the author

admin

Leave a Comment