PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Hora nebo pláž: vaše volba vám řekne vše o vaší postavě

Written by admin

Existují dva typy lidí – lidé na pláži a lidé z hor. Ale není to tak jednoduché. Nejenže si vybíráme, ale naše volba o nás hodně vypovídá. Proto výběr hor nebo pláže odhaluje mnoho zajímavých rysů naší osobnosti.

Hora nebo pláž: vaše volba vám řekne vše o vaší postavě

1. Extrovert nebo introvert

Vědci z University of Virginia zjistili, že sklon být extrovertní nebo introvertní do značné míry závisí na geografické poloze a cílové destinaci.

Po analýze více než 613 000 průzkumů došli vědci k závěru, že plážoví lidé jsou většinou extroverti, kteří milují společnost ostatních lidí a trendy plážový život.

Zároveň jsou horalé introverti, kteří preferují klid a ticho hor a také přírodní prostředí, kde mohou být sami sebou.

2. Energie nebo příroda

Vzhledem k tomu, že život na pláži je optimistický a živý, lidé na pláži bývají ve svém každodenním životě aktivní a velmi energičtí.

Lidé, kteří naopak rádi relaxují na horách, jsou vyrovnanější povahy, které se rádi obklopují přírodou. Milují žít okamžikem a soustředit se na jednu věc.

3. Sociabilita nebo sebestřednost

Pokud jde o virtuální svět, plážoví lidé jsou jako vlající motýli. Pokud si člověk dělá selfie, sdílí příspěvky na sociálních sítích, odpovídá na komentáře, pak s největší pravděpodobností patří k těm, kteří volí pláž.

Lidé z hor mohou snadno opustit virtuální svět, aby navázali spojení se světem skutečným. Snaží se držet stranou pozornosti ostatních a nemají rádi objektivy fotoaparátů.

4. Neklidný nebo rezervovaný

Lidé na pláži i lidé z hor jsou svým způsobem šťastní. Plážoví lidé jsou však od přírody bezstarostnější a veselejší, zatímco lidé z hor vypadají klidně a rezervovaně, ale zároveň jsou i šťastní. Liší se pouze jejich způsob vyjadřování štěstí.

5. Účelné nebo kreativní

Odlišný je i profesní život těch, kteří si vyberou hory nebo pláž. Vysoce aktivní plážoví lidé mají tendenci být dobrodružnější a orientovaní na výsledky, zatímco lidé z hor mají tendenci více myslet dopředu. Jsou to kreativní lidé, kteří se neomezují časem. Jejich síla je nacházet krásu v jednoduchosti.

6. Milují společnost nebo preferují dálku

Vycházet s lidmi se společnými nebo odlišnými zájmy je další oblastí, kde se tyto dva typy lidí liší. Plážoví lidé se rádi setkávají na cestách a jsou vždy připraveni si popovídat s různými lidmi, zatímco lidé z hor odejdou do důchodu a najdou klid daleko od ostatních.

7. Zajímaví účastníci rozhovoru nebo posluchači

Konverzace s kýmkoli, kdekoli a kdykoli je to, v čem jsou lidé na pláži dobří. Na pláži, ve městě, v klubu i v kině vždy dokážou zažehnat nudu. Pokud si rozumíte s horským mužem, pak jste našli přítele na celý život, který je vždy připraven vám naslouchat. Horští lidé méně mluví a více pozorují.

8. Materialisté nebo romantici

Jedním z hlavních rozdílů mezi mužem na pláži a mužem z hor je, že jeden z nich je turista a druhý cestovatel. Plážoví lidé jsou více materialističtí, pokud jde o cestování. Milují pohodlí a hledají potěšení. Horalům přitom nevadí vzdát se některých vymožeností, aby měli zajímavý zážitek.

9. Showmani nebo myslitelé

V blízkosti lidí je pláž zřídka nudná. Jejich komunikační styl a smysl pro humor jsou skutečně nakažlivé. Na druhou stranu, horský muž vám může dělat příjemnou společnost, jen pokud máte společné zájmy. Horští lidé jsou od přírody myslitelé a kladou velký důraz na slova a činy. Ale ať už dáváte přednost pláži nebo horám, stále může být potěšením s vámi trávit čas.

10. Dobrodruzi nebo milovníci klidu

Říká se, že “nebezpečí je skutečné a strach je volba”, a toto tvrzení je nejvhodnější pro lidi – pláž. Vždy jsou připraveni na výzvu, jsou sportovní a milující vzrušení.

Pokud se budeme bavit o lidech-horách, pak jsou to jak osobnosti milující míru, tak od přírody mírotvůrci. Raději by sami nebo s blízkým přítelem vylezli na vrchol hory s výhledem na nádherný výhled, než aby šli do klubu. Žít ve vlastní bublině je pro ně perfektní zábava.

About the author

admin

Leave a Comment