VZTAHY

Hlavní příčinou rozchodů je skutečnost, že se vzdáváme příliš rychle

Written by admin

Stará buddhistická legenda to krásně vysvětluje…

Každý by rád věděl, v čem spočívá tajemství šťastného rodinného života, ale jen málokdo ho chápe. Žijeme ve společnosti, kde počet rozvodů stále roste, a lidé jsou proto přesvědčeni, že opravdová láska a pevný vztah jsou možné pouze v pohádkách.

Ale to není pravda. Také ve skutečném životě existují šťastné a úspěšné vztahy, jenomže k tomu je zapotřebí dosáhnout jemné, ale zcela nevyhnutelné rovnováhy mezi láskou k sobě a láskou k partnerovi. Je třeba naučit se milovat člověka, se kterým budujete a rozvíjíte vztah, bez jakýchkoli konvencí, přitom však zároveň musíte zůstat věrní sobě.

Většina lidí umí buď lásku jenom dávat a jsou schopni mnohého, jen aby se jejich partneři cítili šťastní, jiní naopak umějí jenom se opájet láskou, kterou jim dávají jiní a zapomínají lásku také dávat.

Pokud však člověk neovládá obě tato umění, může jen těžko počítat s úspěšným partnerským vztahem. Pro dlouhodobé vztahy má navíc velký význam další faktor, a tím je vytrvalost.

Jak objevit svou hodnotu, odhalit zdroje své vnitřní síly, přestat být obětí okolností a dovolit si žít šťastný život v proudu.>>>


Jedním z hlavních důvodů našich rozchodů je skutečnost, že se vzdáváme příliš brzy. Přebíháme od jednoho partnera ke druhému v naivní víře, že náš další román bude jistě úspěšný. A on by docela klidně úspěšný mohl být, jenomže by k tomu bylo třeba vynaložit úsilí a nenechat všechno plavat, jakmile se objeví první známky problémů.

Jedna stará, dobře známá buddhistická legenda podobnou situaci dokonale popisuje…

Před mnoha a mnoha lety žil na světě jeden bohatý člověk, který byl kromě jiného majitelem rozlehlých pozemků. Jedné noci měl velmi živý sen. Zdálo se mu, že na jednom z jeho pozemků se objevil bohatý pramen vody. Byla velmi chutná, krásně studená, čistá a průhledná jako sklo.

Když se boháč probudil, ihned nařídil svým sluhům, aby na tom místě vykopali studnu. V hloubce asi deseti stop skutečně našli bohatý zdroj vody. Byla stejně chutná, osvěžující a čistá jako ve snu. Avšak po dvou dnech začala studna vysychat. Bylo to velké zklamání a onen bohatý muž se rozhodl přestěhovat o kus dál, na jiné místo, kde jeho sluhové vykopali novou studnu. Opět narazili na mocný a kvalitní pramen, avšak poté bylo všechno stejné jako u první studny. Pramen ztratil sílu a vyschl.

Boháč se přesunul o kus dál a sluhové kopali další studnu… Až do konce svého života pak pokračoval v hledání a kopání dalších a dalších studní, ale nikdy nemohl uhasit svou žízeň navždy a spolehlivě, protože prameny vody vysychaly příliš brzy. Přitom to jediné, co by byl býval měl udělat, bylo pokračovat v kopání do větší hloubky, a ne se hned přesunovat na nové místo.

Měl by býval kopat hlouběji a ještě hlouběji, třeba až do hloubky sta stop, pak by jistě našel plnohodnotný a nevysychající zdroj vody. Místo toho však se vždycky hned vzdal a začínal hledat vodu na novém místě, doufaje, že tam bude mít větší štěstí.

V jaké fázi životní transformace se nacházíte a jak překonat životní těžkosti, se kterými jste se právě potkali. Video z programu “Průvodce těžkými časy” ZDARMA >>>


Dáte-li svému partnerovi lásku, naplníte tím první část podmínky šťastného vztahu. Jediné, co musíte dělat, je milovat ho stále více a být s ním, když to potřebuje. Chovat se ke svému nejbližšímu člověku tímto způsobem je totéž, jako pokračovat v kopání studny.

A milovat sám sebe je jako sytit se potravoukterá vám dodá sílu k další práci na studniProto se musíte zaměřit na své nejlepší vlastnosti a nesoustřeďovat se příliš na negativní stránky své osobnosti.

Podíváte-li se na dvojice, kterým se podařilo vybudovat šťastný vztah, zjistíte, že všechny mají jednu věc společnou. Všechny se více méně nezbytně ocitly v bodě, kdy partneři už už byli odhodláni se vzdát a vztah přerušit. Byla toho spousta, co je na sobě vzájemně štvalo. Přesto to vztah neukončili. A jenom díky tomu se dokázali změnit. Dokázali svůj vztah ze slepého bodu dostat dál a výš. Nepřestali zkrátka kopat. A z pramene, který tak objevili, pijí oba po celý život.

Učte se ze zkušeností těchto párů a věnujte se osobě, kterou milujete, aniž byste zradili sami sebe.

About the author

admin

Leave a Comment