PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Duševní síla jednotlivých znamení horoskopu

Written by admin

Duševní síla není o nic méně důležitá, než síla fyzická. Někdy má v životě dokonce ještě větší význam. Povězme si něco o zrozencích jednotlivých znamení horoskopu a jejich duševní síle.

Vzdušná znamení

Vodnář

Duševní silou mezi vzdušnými znameními vyniká Vodnář. Jistě, je to znamení těch, kdo se rádi zasní. Vodnář míří za ušlechtilými ideály. Přesto však tváří v tvář potížím, nehledě na jejich počet, místo a čas vzniku, Vodnář nerezignuje. Základem jeho duševní síly je schopnost rychle se adaptovat na nejrůznější životní změny.

Váhy

Pokud jde o sílu ducha, následují Vodnáře Váhy. Určitě to nejsou žádní chudáčci, avšak celkový obraz duševní síly kazí špatný zvyk plýtvat energií. Krom toho Váhy dokážou nechat všechno být na půli cesty. Záhy pohasíná jejich vůle i nadšení vedoucí k cíli.

Blíženci

Trojici znamení, jejichž živlem je vzduch, uzavírají Blíženci. Ti nedokážou napřít veškerou energii jedním směrem, na jednu věc, často potřebují nějakou pomoc. Vznikající problémy vyvolávají v Blížencích paniku, a obracejí se proto o pomoc k jiným.


Ohnivá znamení

Střelec

Neúnavné znamení velmi silné duševní síly. Ať jsou okolnosti jakékoli, Střelec se snaží zachovat lidskost. Umí své emoce držet pod kontrolou. Duševní síla Střelce se opírá o šíři názorů a optimismus. Toto znamení si vždy zachová svůj názor a nedá se vyprovokovat.

Lev

Druhé místo mezi znameními živlu ohně zaujímá Lev. Zdálo by se, že zrozenci tohoto znamení jsou lidé síly a vůle. Jenomže jsou krajně závislí na mínění lidí kolem a vnější okolnosti vůbec mají na Lvy velmi silný vliv. Nedokážou žít bez chvály, obdivu a podpory. Bez nich velice rychle propadnou sklíčenosti.

Beran

Trojici ohnivých znamení uzavírají Berani. Činnorodost a aktivita nijak tomuto znamení nebrání utrpět propad duševní síly. Berani nevědí, co znamená ovládat své emoce a jsou příliš závislí na tom, co se v jejich duši právě děje. Nerozumné Beranovo chování naprosto nelze vyloučit, což může vyvolat opravdu obtížnou situaci.

Zemní znamení

Kozoroh

Toto rozhodné, důsledné a houževnaté znamení nezaujímá vedoucí pozici ve skupině podřízené živlu Země jen tak náhodou. Dotknout se nebo urazit Kozoroha je věc složitá. I kdyby se celý svět postavil proti němu, Kozoroh bude neochvějně krok za krokem pomalu kráčet dál za svým cílem.

Panna

Často můžeme Pannu pokládat za člověka silného. Jsou však chvíle, kdy toto znamení jen těžko snáší realitu světa se všemi jeho nedostatky i přednostmi. Pak prostě pluje po proudu.

Býk

Býk má dost opatrný vztah ke změně. Jeho snem je šťastný a klidný život. Když se jejich plány zhroutí, stávají se Býci zcela bezbrannými. Proto jsou až na třetím místě skupinky znamení ovládaných Zemí.


Vodní znamení

Ryby

Duševní silou tady vedou Ryby. A nejen tady, Ryby jsou znamení vybavené vůbec největší duševní silou ze všech znamení Zvířetníku. Někdo by snad mohl pochybovat, protože Ryby bývají dost často odtrženy od reality. Jenomže právě v tom je jejich síla. Jejich trpělivost je bezmezná, doufají a čekají. Pouštějí se do nelítostného boje o své štěstí a dovedou ho až do konce. Vítězného.

Štír

Je v tomto ohledu slabší než Ryby. Jeho slabost tkví v dlouhodobém hromadění emocí uvnitř. Postupně ho stravují a Štír je tak stále slabší.

Rak

Toto jsou zranitelní a velmi citliví lidé. Vždycky potřebují pomoc a morální podporu. Nemají-li nikoho vedle sebe, berou to Raci za důkaz, že nic se nedá změnit a upadají do deprese.

Jestliže člověk patří k silnému nebo slabému znamení, neznamená to ještě, že může v životě očekávat jen samé těžkosti nebo že mu úspěch sám spadne shůry na hlavu. Sílu ducha můžeme mít vrozenou, lze ji však také pěstovat překonáváním životních obtíží a hromaděním zkušeností.

About the author

admin

Leave a Comment