PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Dětský horoskop

Written by admin

KOZOROH

Kozoroh je zcela schopen přivést maminku k hysterickému záchvatu, když v noci spustí strašlivý řev a pak se jí zářivě usměje do vyděšené rozespalé tváře, s níž se k němu řítí a z rukou jí padají dudlíky a chrastítka. Prý: dobré ráno, maminko, ty jsi tak hezká. Ne, nejsem mokrý a nemám hlad, jen jsem tě chtěl vidět.

Z očí dvoutýdenního škvrněte přitom probleskuje moudrost věků a zkušenosti minulého života. Moudrost věků neopouští malého Kozoroha ani s přibývajícími léty. Proto se s vrstevníky nudí. Kozoroh se vůbec nudí s každým, kdo s ním chce mluvit jako s malým. Pokud se snad pokusíte na malého Kozoroha zašišlat, dostane se vám v odpověď shovívavého, poněkud unaveného pohledu, který říká: „Máš, kámo, vůbec páru, jak při tomhle vypadáš?“

VODNÁŘ

Vodnář se rodí se sklonem ke znalostem na úrovni „Bůh“. Přitom si malý Vodnář považuje pouze znalostí získaných praxí. Pokud mu řeknete: „Sluníčko, nezatloukej hřebíky do zdi mým tabletem, hřebík do zdi nezaleze a tablet se rozbije!“, je malý Vodnář ochoten připustit, že taková varianta událostí je skutečně možná. Ovšem ověřit si to musí sám.

Nikdy nebudete schopni uhádnout, co malý Vodnář ověřuje zrovna v této konkrétní chvíli, neboť osvícení se mu dostává přímo z kosmu, což se předem těžko odhaduje. Takže je-li v bytě podezřelé ticho a vy víte, že se v něm nalézá dítě-Vodnář v počtu alespoň jednoho kusu, mělo by vás ticho zneklidnit. Není vyloučeno, že právě v koupelně štěpí uran.

RYBY

Děti narozené ve znamení Ryb žijí v pohádce až do vysokého stáří. Pobývat v pohádkové realitě stvořené Rybami musejí také všichni ostatní. Na jedné straně je to opravdu milé, na druhé nebezpečné. Je-li máti unavená a nechce se jí být vílou, mohla by být začarována v žábu. K zajištění alespoň základní bezpečnosti je dobré zásobit se výdobytky kancelářské techniky: bloky a fixy dělají jako zadržovací prostředek skutečné divy a fantazii dítěte dokážou nasměrovat na cestu, vedoucí například k Nobelově ceně za literaturu.

Je vždy třeba chápat, že Ryby nejsou líné, ačkoli to tak někdy může vypadat. Jestliže dítě zadumaně sedí uprostřed pokoje, který vypadá jako hračkářství po termojaderném výbuchu, neznamená to, že se mu nechce uklízet. Znamená to, že v myšlenkách volá kouzelnou bytost, která zvládne úklid hraček i bez cizí pomoci.

BERAN

Hlavní pravidlo pro rodiče malého Berana: skříně je třeba zamykat, dokud není pozdě. Malý Beránek má pod pamprskami metaforické šídlo a v srdci nepřekonatelnou touhu kontrolovat. Musí vědět, kde co je, proč to tam je a co se stane, když to bude jinde.

Kromě toho si malý Beran sám rozhoduje, co je hračka a co nějaká blbina. Je třeba být připraven na to, že drahé Lego bude ignorováno a oblíbenou hračkou se stane například mixér. Odebrat Beranovi jmenovanou věc není možné, ani to nezkoušejte – musíte počkat, až dítě trochu zchladne. A nejde o žádný rozmar, to je věc zdravého rozumu. Mixér je skutečně zajímavější, než stavebnice.

BÝK

Jednou z nejužitečnějších vlastností Býka je umění jít za svým cílem hlava nehlava, bez ohledu na okolnosti a doprovodné škody. To je velmi užitečné pro dospělého Býka, pro rodiče malého Býčka se to však stává noční můrou. Malý Býček se například rozhodne, že víckrát do školky nepůjde. Tečka. Pokusy o podplacení, úskoky, šaškování, dárky a domluvy všeho druhu se jeden po druhém rozbijí a zachmuřené: „Nepudu“.

Další velmi užitečnou Býkovou vlastností je zvyk dělat všechno rozvážně, což přivádí k šílenství rodiče, kteří tlučou hlavou o zrcadlo v předsíni a vyjí:“ Tak už si sakra zavaž ty pitomý šňůrky, jdeme pozdě!“ Ale nebude tak zle, dospělý Býk se určitě stane minimálně šéfem odboru a bude moci rodičům zajistit sanatorium, aby si léčili zničené nervy.

BLÍŽENCI

Nakupte encyklopedie. Jakmile se malý Blíženec naučí číst, začne hltat encyklopedie po kilech, přičemž mu vůbec nebude vadit, že půlka textu je latinsky. Problém je v tom, že jelikož Blíženci neumějí číst od narození, musíte se připravit na sto tisíc „proč?“ za minutu. Situaci poněkud usnadňuje skutečnost, že na odpovědích Blíženci tolik nezáleží, mnohem více ho baví klást otázky. Ovšem alespoň začít odpovídat budete muset na každou z nich.

Mimo otázek zbožňují Blíženci strašidelné pohádky, což jim ovšem nebrání bát se nočních můr v důsledku těchto pohádek vznikajících. Takže se připravte na to, že nejprve bude dítě chtít před spaním znát všechny krvavé podrobnosti požírání babičky vlkem a poté přijde do vaší ložnice s požadavkem poskytnutí ochrany před tím šedým zvířetem, a to až rána.

RAK

Maličký Rak se podobá videorekordéru: všechno si pamatuje. Úplně všechno. Nehledě na tento stupeň pozornosti k reálnému životu (možná dokonce díky této pozornosti), si malý Rak pro sebe zpravidla vymýšlí více vyhovující realitu a žije výhradně v ní. Vymyšlení přátelé jsou mnohem spolehlivější než tupí spolužáci a fyzikální zákony ve světě fantazie dovolují létat. Jeho je tedy volba jasná. Pozorní rodiče rychle vyhlašují poplach a prolézají na internetu stránky dětských psychologů. Malý Rak je ovšem také empatik a chameleon.Poví vám vždycky pouze to, co od něj chcete slyšet. A zatímco si budete říkat, že jste přivedli na svět andělské stvoření, bude vymýšlet plán ovládnutí pouštní planety Tatooine.

LEV

Malý Lev nejspíš nezná slovo feng shui, přesně však ví, jak mají být rozmístěny předměty ve Vesmíru, a to takto: v centru jsem JÁ a všichni ostatní jsou kolem mě a dělají přesně to, co já chci. Ostatně, dospělý Lev se chová naprosto stejně, takže rodičům nekyne úleva ani s tím, jak dítko nabírá léta.

Zato však má lev už od dětství pevně zafixován cit pro péči o smečku, ať to stojí cokoli. Připravte se, že ve Lvíčkových kapsách budete nacházet napůl ocumlané bonbóny, lehce poprášené pískem z pískoviště vedle před domem. Bonbónek dostal, ale přinesl ochutnat i mamince. Uhnout nesmíte, musíte to sníst, pod bedlivým a úsměvným dozorem svého potomka.

PANNA

Velmi zvláštní lidské mládě. Poslušné a nekonfliktní. Jako by ani nebylo skutečné. Rodiče jsou často ohromeni tím, že tohle dítě má vždycky pravdu. „To není fér, vždyť je maličký!“, říkají si rodiče a my je za to nebudeme odsuzovat. Ideál mírně porušuje vášnivá láska malé Panny k malování po zdech, ovšem to pouze dodává objemu jejímu charakteru.

Před pohybovými hrami dávají Panenky přednost šachu, přičemž poměrně záhy začnou porážet dědečka, ačkoli ten má první výkonnostní třídu. „To není fér, vždyť je to dítě!“, vzteká se dědeček a my ho za to rovněž nebudeme odsuzovat.

Panny jsou velmi důvěřivé a nepoznají, co je úskok. Rodičům se tak dostává skvělé šance chválit dítě bez ustání a bez rizika, že to snad bude přehánět se sebedůvěrou.

VÁHY

Pedagogická praxe zná docela dobrý postup, kdy rodiče nabízejí dítěti, aby samo rozhodlo. Například: „Můžeš sníst třetí zmrzlinu, ale je možné, že tě z toho začne bolet v krku a nebudeš moct jít zítra do ZOO. Když si jí nedáš, je ZOO jistá. Ale rozhodni se sám.“

Tak POZOR! Tento postup u malých Vah nefunguje. Váhy si nerady vybírají. Nemůžou, vždyť všechno je tak dobré! Skutečným sadismem je malé Váhy zavést do hračkářství, aby si hračku vybraly samy. Dítěti v hlavě rotuje dvacet tisíc důvodů, pro které je nějaká hračka super a zároveň dvacet tisíc důvodů, proč vlastně není o co stát. Netrapte ho, kupte něco sami. Vždyť jiné problémy malé Váhy neznají: jsou veselé a zvídavé a nerady budí příliš mnoho pozornosti, což by jen vyvolalo závist u jiných maminek na maminkovských fórech.

ŠTÍR

Pamatujete si film „Odvážné srdce“? Je to údajně film o skotském hnutí odporu. Ve skutečnosti je to však film o malém Štírovi. Od narození bojuje proti systému. Sám se rozhoduje, kdy bude spát, kdy bude jíst a ke které babičce dneska pojede. Všechny pokusy protestovat a přimět Štírka jednat tak, jak chtějí rodiče, naráží na metaforický dvouruční meč a zcela nemetaforický křik: „F r e d o o m !“

Už tradičně vybavují hvězdy děti, zrozené ve znamení Štíra, největším množstvím předností, ovšem mínění rodičů je přitom zcela opomíjeno. Rodičům proto nezbývá, než se s tím smířit, být nápomocni a patřičně pyšní. Což mezi jiným představuje výbornou cestu k dosažení zenového osvícení. A nic jiného kromě zenu rodičům Štíra tak jako tak nezbývá.

STŘELEC

Doufáme, že nemáte žádnou alergii na zvířata. Neboť všechny osiřelé kočky z okolí, berte to jako hotovou věc, už teď mají jisté místo u vás v předsíni. Malý Střelec má veliké srdce toužící všechny obejmout a politovat. Ovšem politovat ne snad nějakou náhodně vytrysklou slzou, ale pořádně, aby to znamenalo záchranu! Krmivo radši nakupte předem, dokud dítě ještě neběhá. Pak už byste nestíhali.

Další vražednou Střelcovou vlastností je čestnost. Střelec nejprve řekne pravdu a teprve posléze myslí na to, jaký dopad tato pravda bude mít na přítomné. Možná proto nemá zase tak moc přátel. To ale není to nejhorší, kdepak! Nejhorší je, že malý Střelec vyžaduje přesně takové jednání i sám k sobě. Takže řeknete-li mu „Jdeme do aqaparku“ a on náhle zjistí, že se nalézá v křesle zubního lékaře, připravte se na strašlivou odplatu. Nejspíš v podobě mláděte rorýse s přeraženým křídlem. A vysvětlení: „Ten mě chápe líp než ty, mami.“

About the author

admin

Leave a Comment