PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Co jste na tomto vyobrazení spatřili nejdříve? Poznejte své vnitřní strachy.

Written by admin

Prognostické testy jsou v psychologii uplatňovány k odhalení nejhlubších obav a citů ležících v podvědomí. Hodnoty, obavy, sny, trápení, pochyby a jiné základní vlastnosti skryté hluboko v nás vytvářejí lidskou osobnost, kvalifikují naše impulsy a obranné mechanismy.

Představujeme vám test, který na základě odpovědi vyjeví vaše obavy i s některými podrobnostmi.

Co z vyobrazeného jste na tomto obrázku uviděli nejdřív??

Holčičku

Jsou ve vás potlačené city, které si nesete z dětství. Může to být cokoli od traumatu v perinatálním období, například v průběhu těhotenství nebo porodu, až po problémy v raném věku. Různé události mohou způsobit, že dítě bude ustrašené. Pokud jeho obavy nejsou včas zachyceny a nepracuje se s nimi, přenesou se do dospělého života a budou příčinou problémů i neštěstí.

Vztah dítěte a matky je základním předpokladem citového vývoje dítěte. Je-li však matka nebo postava ji nahrazující z nějaké příčiny nedostupná, ať už pro nemoc nebo chladný vztah k dítěti, může z takového dítěte vyrůst dospělý, pro kterého bude každé rozhodování utrpením.


Motýl

Různí psychologové nabízejí různé možnosti výkladu spatření jako prvního vyobrazení na tomto obrázku motýla. Výklad snů pokládá spatření motýla za znamení naděje do budoucnosti, za vzkvétající začátek nové fáze životního štěstí. Jiný výklad vidí v motýlovi symbol promarněné příležitosti nebo šance, kterou se nepodařilo naplnit.

Motýl bývá rovněž spojován se záhrobním životem a jako takový je pokládán za posla ze světa duchů. Pokud váš pohled padl nejprve na motýla, chvěje se nejspíš vaše duše obavou, aby našla samu sebe nebo někoho z těch, koho postrádá.

Jahoda

Jahoda má tvar srdce. Je přímo uprostřed obrázku a zdá se daleko větší, než ve skutečnosti je. Legenda říká, že jahody vznikly ze slz bohyně Venuše, které prolévala, když padla k zemi žalem nad mrtvým Adonisem. Pokud mezi všemi ostatními objekty přitáhla vaši pozornost jako první právě jahoda, je možné, že hledáte svoje srdce.

Největším strachem v srdci každého člověka je strach spojený se zamilovaností. Podobné emoce se obvykle rodí a profilují už v raném dětství, často kvůli vztahovým problémům rodičů nebo mezi rodiči a dítětem.


Lebka

Pokud jste na obrázku jako první spatřili lebku, pak jste viděli něco, co na něm není a je pouhou iluzí vaší mysli. Lebku je možné vidět pouze při pohledu poněkud z odstupu, vnímáme-li ho jako celek. Pokud jste při pohledu na něj uviděli nejprve lebku, zdá se, že žijete s podvědomým strachem ze vztahu, který vás neuspokojuje nebo je pro vás zdrojem zklamání. Často k něčemu podobnému dochází, pokud člověk musel čelit situacím, které nemohl nijak ovlivnit, jako jsou jednání nebo rozhodnutí někoho jiného.

Stromy

Požádat člověka, aby nakreslil strom, je jeden z nejdostupnějších psychologických testů. Strom je pokládán za představu lidských základů. Jsou-li zobrazeny dva stromy vedle sebe, jako pilíře mostu, ukazuje to se vší pravděpodobností na nějaký nevyřešený vnitřní konflikt.

About the author

admin

Leave a Comment