PSYCHOLOGICKÉ TESTY

Chůva podle horoskopu

Written by admin
chuva-podle-horoskopu

Představte si následující situaci. Právě jste se připravili v klidu a míru se vytratit z domova, abyste se setkali s přáteli a pořádně se odvázali, když vtom se na vaši hlavu snese katastrofa v podobě vám opravdu blízké sestřenice, uslzeně prosící, abyste jí pohlídali pětiletého syna. Otázka nezní kdo za to může, ale jak se zachovat.

Kozoroh

Kozoroh s největší pravděpodobností svolí k pohlídání dítěte, ovšem ponechá je sobě samému. Poskytne mu krabičku pastelek a blok, v krajním případě dítě umístí před televizi a odejde do sousední místnosti budovat nové únikové strategie. Musí si přece nějak vynahradit zkrachovalou divokou jízdu s přáteli!

Vodnář

Vodnář má zlaté ručičky a v tomto případě navíc ještě hlavu na pravém místě, takže dokáže vymýšlet nejrůznější zajímavé hry a dítě bude nadšeno, že ho máma svěřila tak bezvadnému strýčkovi. Vodnář má k dětem opravdu pěkný vztah, takže to pro něj nebude nic těžkého.

Ryby

Ryby mají k dětem vztah přímo rozechvělý, z miminek jsou naměkko a s pětiletým dítětem si budou nadšeně hrát a promlouvat s ním na „vážná“ témata, přičemž budou rozvíjet jejich myšlení a vnímání světa. Se vší vážností položí dítěti otázku po smyslu života a budou napjatě očekávat odpověď.

Beran

Pokud to není každý den, proč by Beran prosbě nevyhověl? Dá ochotně souhlas k dočasnému přijetí povinností chůvy a je třeba říci, že s průběhem událostí bude zcela spokojen. Dítě se s Beranem bude cítit velmi přirozeně a vesele a bude se mu to líbit. Berana ani na okamžik (k jeho škodě) nenapadne, že si na sebe plete bič, neboť dítěti se v jeho společnosti natolik zalíbí, že bude posléze maminku přesvědčovat, aby ho zase vzala ke strýci Beranovi…

Býk

Býk se rozhodne zabít dvě mouchy jednou ranou a bez dlouhého rozmýšlení vezme s sebou caparta na mejdan. Dojmy si dítě odnese ty nejlepší – bavit ho se bude snažit celý rej strýčků a tetiček!

Blíženci

Blíženci jsou tak proměnliví, že ani sami nevědí, jak se zachovají v následující chvíli. Takže zcela reálná a možná je rychlá změna plánů a zrušení účasti na mejdanu kvůli dítěti, stejně jako bleskově vymyšlený závažný důvod, pro který zkrátka dítě opravdu, ale opravdu pohlídat nemohou. Načež samozřejmě odejdou na ten mejdan.

Rak

Rak děti miluje. Dokonce i kdyby vám tvrdil, že ne, nevěřte mu. V hloubi duše ta malá stvoření zbožňuje. A postarat se o dítě je pro Raka nejčastěji ze všeho prostě radost, vždyť může přispět něčím užitečným k jeho výchově!

Lev

Lva bude poněkud mrzet, že dlouho očekávané setkání s přáteli odpadá, přesto však nejspíš prosbu neodmítne. Lichotí mu myšlenka, že dokáže dítě ovlivnit, ukázat mu na vlastním příkladu, jakému ideálu se má ve své dospělé budoucnosti snažit přiblížit a vštípit mu trochu laskavosti a dokonalosti (dle lvích představ samozřejmě).

Panna

Panna má velký smysl pro povinnost, proto sice neochotně, ale přece jen bude souhlasit. Vyniká sklonem k přehnané přísnosti, kritičnosti a také smyslu pro pořádek. Proto dítě vydané jí na milost ji bude na slovo poslouchat, dokud ho nevysvobodí matka. Za ten čas si ovšem získá přesnou představu o tom, co je dobře a co špatně.


Váhy

Váhy sestřenici zamávají a půjdou s děckem na procházku. Můžou se s ním vydat na večírek, běhat v parku, namlsat se zmrzliny co hrdlo ráčí. Zkrátka, Váhy budou bavit samy sebe a zároveň i dítě.

Štír

Štírův souhlas je možný pouze a jedině tehdy, že jde o krajně naléhavý případ a sestřenici může skutečně pomoci pouze on – a ještě navíc: dítě se musí tomuto hmyzímu tvoru upřímně zalíbit. Pokud Štír pocítí k dítěti hlubokou sympatii, pak tento den bude pro ně svými zážitky a radostnou zábavou něčím daleko úžasnějším, než Vánoce a narozeniny dohromady. Protože fantazii má Štír skutečně na vysoké úrovni. Stejně jako egoismus.

Střelec

Střelec nemá děti rád. Podle jeho mínění jsou hlučné a otravné. Ne, že by to přiznal. Co má Střelec opravdu rád a čeho si cení, je jeho vlastní svoboda. Proto nejspíš požádá někoho dalšího, aby dítě pohlídal. Nějakého kamaráda nebo kamarádku jiného znamení horoskopu.

About the author

admin

Leave a Comment