VZTAHY

20 věcí, které vám mohou zachránit vztah

Written by admin
veci-zachranit-vztah

Psychologický poradce Gerald Rogers napsal svůj článek v období, kdy procházel těžkým rozvodem. «Ztratil jsem ženu, kterou jsem miloval, a šestnáct let manželství uplynulo kamsi do dáli… Tohle jsou slova, která bych byl tehdy potřeboval».

Přečtěte si je, možná vám jednou pomohou zachránit váš vztah.

1. Nikdy se nepřestávejte ženě dvořit. Nikdy ji neberte jako něco jistého, daného. Když jste jí nabídli ruku, slíbili jste zároveň být člověkem odhodlaně hájícím její srdce. Je to ten nejdůležitější a nejsvětější poklad, který vám kdy byl svěřen. Vybrala si vás. Nikdy na to nezapomínejte a pamatujte, že láska nesnáší lenost.

2. Chraňte své srdce. Stejně jako jste slíbili chránit svou milovanou, se stejnou bdělostí chraňte i svůj vlastní svět. Mějte se rádi docela a úplně, mějte rádi svět okolo, ale určité místo ve vašem srdci musí patřit pouze a jen vaší ženě. Musí to být prostor vždycky připravený ji přijmout.

3. Zamilovávejte se znovu, znovu a znovu. Na světě se všechno stále mění. Už nejste takoví, jací jste byli při sňatku a za pět let bude opět všechno jinak. I to, jak berete jeden druhého, bude jiné. Pamatujte si však jedno: ona není povinna zůstat s vámi. Pokud nepečujete o její srdce, může ho dát někomu jinému a zpět už ji nezískáte. Znovu a znovu o ni bojujte. Pokaždé stejně jako poprvé.

4. Snažte se vidět to nejlepší. Soustřeďte se na to, co máte na své ženě rádi. To, na co upřeme pozornost, má tendenci narůstat. Budete-li lpět na chybách, uvidíte je všude. Pokud soustředíte pozornost na to, co se vám líbí, po nějakém čase si uvědomíte, že jste se oženili s tou nejkrásnější ženou na světě.

5. Nepokoušejte se ji změnit. Vaším úkolem je milovat ženu takovou, jaká je, bez nadějí a očekávání. A jestliže se mění, milujte ji stejně, bez ohledu na to, zda se vám to líbí nebo ne.

Jak objevit svou hodnotu, odhalit zdroje své vnitřní síly, přestat být obětí okolností a dovolit si žít šťastný život v proudu.>>>


6. Přijměte odpovědnost za vlastní emoce. Vaše žena není povinna činit vás šťastným, stejně jako vás nemůže učinit nešťastným. Vy sami jste zodpovědni za své pozitivní naladění. Radost z něj se přenese do vašeho vztahu.

7. Máte-li špatnou náladu, nebo se zlobíte, nikdy to neklaďte za vinu ženě. Je to něco, co se děje ve vás, jsou to vaše pocity a vaše odpovědnost.

8. Dovolte své ženě prostě být. Je-li žena bez nálady, nepokoušejte se to napravovat. Váš úkol v takové chvíli je obejmout ji a dát jí znát, že to se stává. Ať ví, že ji vnímáte, že pro vás mnoho znamená a že jste tím, o koho se může vždycky opřít. Ženská přirozenost je proměnlivá, emoce se rychle mění, vzplanou jako bouře a zas se uklidní. Pokud dokážete v této bouři zůstat neochvějní a silní, bude vám důvěřovat.

9. Nebojte se vypadat hloupě. Neberte se příliš vážně. Smějte se. A přimějte ke smíchu i svou ženu. Smích odlehčí každou situaci.

10. Umožněte jí cítit se jako královna. Zkoumejte všechny možné jazyky lásky společně. Požádejte ji, ať vám napíše seznam deseti věcí, které jí dopřejí pocit, že je milována a žádána.

11. Buďte tady a teď. Věnujte své ženě nejenom čas, ale také svou pozornost a duši. Udělejte všechno možné, aby vám nic nebránilo být s ní na sto procent. Zacházejte s ní jako s tím nejvzácnějším klientem.

12. Buďte připraveni přijmout její sexualitu. Nechte ji rozplynout se ve své ženskosti. Ať ví, že vám může naprosto důvěřovat.

13. Nebuďte idiot. A nebojte se se jím zdát. Všichni jsme lidé, každý se mýlí, vaše žena rovněž. Mylte se, ale na svých chybách se učte.

14. Dopřejte své ženě prostor. Jejich nasazení můžeme ženám leda závidět. Občas jim však musíme připomenout, že starat se sám o sebe také není špatné. Někdy se zkrátka musejí vymanit z našich pout, aby našly to, co jim dodá sílu. Pokud jim tuhle svobodu dopřejete, vrátí se a budou vám zpívat nové písně.

15. Buďte zranitelní. Podělte se o své strachy a jiné pocity, umějte přiznat chyby.

V jaké fázi životní transformace se nacházíte a jak překonat životní těžkosti, se kterými jste se právě potkali. Video z programu “Průvodce těžkými časy” ZDARMA >>>


16. Buďte otevření. Naprosto. Žádáte-li důvěru, musíte být připraveni dělit se o vše, zejména o to, o co dělit se je nepříjemné. Abychom ženě umožnili milovat nás úplně, se všemi našimi temnými a světlými stránkami, potřebujeme odvahu. Sejměte tedy masku.

17. Růst a rozvíjet se společně. Stojatý rybník zahnívá, zato v bystrém potoce je voda svěží a chladivá. Přestanou-li pracovat svaly, atrofují. Totéž platí o vztazích. Najděte si společné cíle a sny a jděte za nimi spolu.

18. Neviste na penězích. Peníze jsou hra. Zařiďte to tak, aby to byla hra kolektivní a nebudete muset bojovat jeden proti druhému. Vítězi budete oba.

19. Učte se odpouštět. Soustřeďte se na budoucnost, ne na minulost. Nedovolte, aby si z vás minulost udělala rukojmí. Minulé chyby, ať vaše nebo vaší ženy, jsou jako těžká kotva, která vám bude bránit hýbat se dál. Odpuštění je svoboda.

20. Volte vždycky lásku. Volte vždycky lásku. Volte vždycky lásku. Tohle je konec konců jediná rada, kterou potřebujete. Pokud je láska tím řídícím principem, na kterém stojí každé vaše rozhodnutí, vaše manželství nic neohrozí. Láska vždycky zvítězí.

About the author

admin

Leave a Comment