PSYCHOLOGICKÉ TESTY

15 filmů o ženském přátelství

Written by admin
15-filmu-pratelstvi

Kdo nás pochopí líp, než věrná kamarádka? Kdo nám líp poradí a podrží nás v těžké chvíli? Nabízíme vám filmy potvrzující, že opravdové a pevné ženské přátelství existuje. Hlavní hrdinky jako přítelkyně neselhávají i přes veškeré překážky.

Monte Carlo

1

Když vám nevyjde zájezd do Paříže, ještě pořád je tu možnost, že si vaši kamarádku spletou s bohatou následnicí. Dál už jde všechno jako po másle. Kouzelné prostředí Monte Carla, luxusní hotely, elegantní mladí muži, nákladné róby. To všechno jsou kulisy a doplňky příběhu dokládajícího, že dovolená s dobrou kamarádkou je to nej, co vás může potkat.

Válka nevěst

2

Tento film je důkazem, že skutečné přítelkyně se nikdy nehádají. Jedna druhou snad může schválně přecpávat, aby se nevešla do svatebních šatů. Může jí obarvit vlasy na modro a kůži dohněda. Ale hádat se – to nikdy! Navíc to všechno samozřejmě skončí úsměvem. Jak jinak, je to film z Holywoodu!

Laggies

3

Hledat svou cestu nebývá snadné. Ani když je člověk oficiálně dospělý, dokončil vysokou a dokonce má zaměstnání. I tak se může cítit jako malé, bezradné dítě. A do toho návrh na vdavky..? Teď je potřeba se rychle někam ukrýt a pořádně se zamyslet. Naštěstí je tu kamarádka. Možná je překvapivě mladá, ale je také překvapivě dobrá.

Fracek

4

Chloë Grace Moretzov je třináct. Utíká z problematického domova vstříc naivním snům. Cesta ji svede dohromady s dvojicí Eddiem a Blake Livelyovou. Poznává s nimi zármutek i nebezpečí a nakonec díky nim získá i jistotu, že všechno se dá napravit.

Navždy ty a já

5

S nejlepší kamarádkou se dá mluvit o všem, ale co se stane, když se náhle objeví třetí dívka? Na tenhle film se dívejte sama, abyste se ujistila, že vaše kamarádka je opravdu ta nej nej. Právě s ní jste v době dospívání poznávaly svět, zjišťovaly, co je to přátelství a nepřátelství, co je to láska, faleš a lež.

Jedna za všechny

6

Tenhle film si pusťte s kamarádkami k otevřené láhvi vína. Báječně si vyčistíte hlavu a dobře se pobavíte. Protože co může holky pobavit víc, než se dívat, jak to tři podváděné ženské natřou podvodníkovi? Čeho všeho jsou mstící se oběti schopny, vám tahle romantická komedie předvede s nonšalancí a humorem.

4.3.2.1.

7

Nikdy nevěřte, že brilianty jsou pro dívky předmětem snů. Tyhle čtyři kamarádky kvůli nim vlítly do malérů, o nichž neměly zdání, že se mohou vůbec stát. Mají jen jedinou možnost záchrany a jedinou oporu: své přátelství. Budete se smát i bát. A dobře bavit.

Klub odložených žen

8

Bývalí manželé budou trpce litovat, že odložili své věrné a oddané manželky jako odpad kvůli novým, mladým a atraktivním partnerkám… Opět příběh o síle odhodlání tří kamarádek, které se rozhodnou splatit faleš a křivdu jak náleží.

Osudové pláže

9

Tenhle film je starší, pochází z roku 1988, ale už vzhledem k výkonům hlavních hrdinek Bette Midlerové a Barbary Hersheyové stojí za to se na něj podívat. Vypráví o celoživotním přátelství, které prošlo nejrůznějšími peripetiemi včetně zatěžkávacích zkoušek, ale ve všech obstálo.

Ženy sobě

10

Může se dívka, v jejímž životě jde všechno šejdrem, upřímně radovat ze štěstí své kamarádky? Je to těžké, ale je to možné. „Dámská jízda ve Vegas“ je dojímavým příběhem o ženském přátelství. Tentokrát se holky odvážou naplno!

Přítelkyně

11

Předloha: Cesare Pavese. Režie: Michelangelo Antonioni. Takže těžká klasika. Jméno režiséra ukazuje na existencialistické zaměření filmu o hrdinkách z lepší společnosti. Itálie roku 1955. V polovině padesátých let bylo pro ženy daleko těžší hledat a najít sama sebe. Společnost byla mnohem více spoutána tradičním pohledem na postavení muže a ženy, na rozdělení jejich rolí. Film ukazuje společnost ženskýma očima, z pohledu několika přítelkyň. Nestárnoucí je hudba Giovanniho Fuscy.

Thelma a Louise

 12

Jeden z povedených amerických filmů pochází z roku 1991. Dnes už klasické krimi drama má formu road movie a je opravdu zajímavou výpovědí o současné společnosti, o vzájemném vztahu mužů a žen a jejich rozdílných světech. Dvě kamarádky, ani jedna nemá nic moc život.Postoj, který k životu zaujímají, je rozdílný, přesto obě chtějí jedno: zbavit se ho. V útěku od něj narážejí na další potíže a cesta za svobodou se  nakonec mění v boj o svobodu.

Adoration

13

Dvě přítelkyně. Každá se zamiluje do syna té druhé. Své city musejí skrývat, ale každé tajemství jednou vypluje na povrch… Jaký postoj k tomuto dílu zaujmete, je samozřejmě na vás.

Sexy Pistols

14

Mexiko roku 1888. Dvě krásné a svůdné mladé dívky svede dohromady neblahý osud jejich rodin. Co na tom, že jedna byla bohatá a druhá rodinou obyčejného rolníka? Teď mají jejich dcery na mysli jediné: pomstít se a zvrátit bezpráví. Zvolí vskutku netradiční cestu. A jsou úspěšné. Jak to dopadne? Podívejte se, jak si s tím Penelope Cruzová a Salma Hayeková poradí!

Sex ve městě

15

Tenhle film jsme prostě vynechat nemohli. Kromě jiného demonstruje také ženské kamarádství. Alespoň tak, jak si ho tvůrci představovali. Takže máte-li chuť, můžete znovu sledovat, jak tyto ženy překonávají rozchody s muži, finanční i zdravotní problémy. Samozřejmě stylově oblečené a perfektně nalíčené. Jinak to v Sexu ve městě nefunguje.

About the author

admin

Leave a Comment